Доставка товаров по всей Украине от 50 грн!

Доставка средств от аллергии от 50 грн!
В нашем интернет-магазине можно купить средства от аллергии, от клещей домашней пыли (акарициды), купить спейсер, купить пикфлоуметр, купить постельное белье, купить подушку и другие товары для аллергиков. У нас можно купить предметы быта для аллергиков и почерпнуть информацию о профилактике и лечении аллергии у детей и взрослых.

Соляні шахти Солотвино та Соледару в Артемівську

Соляные шахты Солотвино и Соледара в АртемовскеМабуть, багато хто чув, що для хворих бронхіальною астмою корисна зміна клімату. Звичайно, тут можна посперечатись, бо така зміна може призвести як до стійкої ремісії так і до погіршення стану хворого.

Але тут існує одне виключення. Ще в давні часи монахи розміщували хворих із проблемами дихання в соляні печери і спостерігали покращення їх здоров’я. Потім, під час другої світової війни, жителі німецького містечка Еннепеталь використовували карстову печеру Клутерт як бомбосховище. Серед них були хворі на бронхіальну астму та інші захворювання бронхолегеневої системи. Виявилось, що перебування в печері спричинило значне покращення їхнього стану. В подальшому, завдяки клініко-експериментальним дослідженням, які проводив лікар медицини К. Спаннагель, був створений новий напрямок із лікування захворювань органів дихання – спелеокліматотерапія.

Також, в 1843 році польський лікар Фелікс Бочковський помітив, що робочі соляної шахти Величка в Польщі практично не хворіють захворюваннями органів дихання. І він перший висунув гіпотезу про те, що лікувальна дія при спелеотерапії відбувається завдяки повітрю, насиченому сухим аерозолем хлориду натрію. В 1959 році на базі цієї шахти була створена перша соляна лікарня.

В Україні також були засновані лікарні в селищі Солотвино (в 1968 р.) та в місті Артемівськ (в 1992 р.).

Соляные шахты Солотвино и Соледара в АртемовскеНайбільшою популярністю користується спелеостаціонар підземного відділення Української алергологічної лікарні в селищі Солотвино Тячівського району Закарпатської області. Історія відкриття лікарні досить цікава.
В 1960 році Польщу відвідала делегація з Закарпаття. Після чого в 1968 році на Солотвинській шахті № 8 відкрили відділення спелеотерапії на 70 ліжок. Ефект перевершив найкращі сподівання! Тому було вирішено побудувати окрему лікарню. Підземне відділення шахти № 9 відкрилось у 1976 році. Воно знаходиться на глибині 300 метрів від поверхні і складається з головної галереї довжиною 96 метрів, шириною 12 метрів, висотою 6 метрів і чотирьох додаткових галерей загальною довжиною 600 метрів. В стінах галерей вирубані ніші, які слугують палатами. Для підтримання оптимального мікроклімату відділення провітрюється через спеціальні вентиляційні канали. Температура повітря в шахтах постійно тримається на одному рівні 22,5-23,5°С. Відносна вологість 30-50%, атмосферний тиск 760-770 мм рт. ст.

Клімат соляних шахт містечка Соледар (адміністративна одиниця Артемівська) дещо відрізняється від Солотвино. Тут функціонує спелеосанаторій «Соляна симфонія» на глибині 300 метрів. Повітря в шахтах насичене часточками солі, розмір яких від 1 до 5 мікрон. Атмосферний тиск 772 мм рт. ст., вологість повітря 60%, а температура 14-16 °С.

Соляные шахты Солотвино и Соледара в АртемовскеМікроклімат кожної шахти унікальний, але усіх їх об’єднує сталість температури, атмосферного тиску, газового складу, іонізація повітря з перевагою від’ємно заряджених іонів, низька відносна вологість, насиченість повітря частинками кам’яної солі, а головне, відсутність бактеріальної флори і алергенів. Лікування в умовах сольових шахт дозволяє досягнути ремісії від 6 місяців до 3 років і більше у 70-80% хворих. Проведені дослідження підтверджують, що спелеотерапія в умовах сольових шахт має неспецифічну гіпосенсибілізуючу дію, призводить до зниження активності запальних процесів в органах дихання, стимулює різні ланки місцевих і загальних захисних механізмів.

Спелеотерапія в умовах соляних печер отримала визнання у хворих і лікарів як високоефективний немедикаментозний метод оздоровлення, профілактики і лікування.

На цю ж тему на нашому сайті:

В нашем магазине представлены только товары высокого качества. Вы можете связаться с нами, чтобы получить консультации по заинтересовавшим Вас товарам и способам оплаты и доставки.